poniedziałek, czerwiec 01, 2020
Czcionka A- A A+
Kontrast Zmiana kontrastu

Biuletyn informacji publicznej Przedbórz

Pytania i odpowiedzi

Autor pytania: Adam Sobański

Treść pytania:

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG) jest spisem przedsiębiorców, będących osobami fizycznymi, działających na terenie Polski. Spis prowadzony jest od 1 lipca 2011 r. w systemie teleinformatycznym przez ministra właściwego do spraw gospodarki na podstawie przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Z dniem 31 grudnia 2011 r. kończy się migracja wpisów z gmin. Od 1 lipca do końca 2011 roku trwało przenoszenie danych z ewidencji gminnych do CEIDG o funkcjonujących przedsiębiorcach (aktywni i zawieszeni). Z dniem przeniesienia do CEIDG wpisu, wójt, burmistrz albo prezydent miasta przestawał być organem ewidencyjnym dla przedsiębiorcy, którego wpis przeniesiono. Do dnia 31 grudnia 2011 r., w zakresie wpisów nieprzeniesionych do CEIDG, wójt, burmistrz albo prezydent miasta pozostawał organem ewidencyjnym i rejestruje zmiany we wpisach.

Niestety nawet pana małżonki wpis nie został zmigrowany do bazy.


Odpowiedź:

Proces migracji z aplikacji SAGED do Centralnej Ewidencji i  Informacji o Działalności Gospodarczej został rozpoczęty w naszej Gminie 29.12.2011 r., a więc przed upływem wyznaczonego terminu, tj. 31.12.2011 r.
Prawdą jest, że w pierwszych dniach tego roku przeemigrowane wpisy  nie były widoczne dla niezarejestrowanych przeglądających. Jednak przyczyną takiego stanu był przedłużający się proces weryfikacji wpisów, na który nie mieliśmy żadnego wpływu. Tak więc Gmina Przedbórz dopełniła swoich obowiązków w zakresie przekazania wpisów widniejących w ewidencji działalności gospodarczej tutejszego urzędu do Centralnej Ewidencji i  Informacji o Działalności Gospodarczej w wyznaczonym terminie.

 

Burmistrz Miłosz Naczyński

Zapraszamy na weekend

przedborz1 orig

przedborz2 orig

Linki

bip

Transmisja obrad Rady Miejskiej

Rozkład jazdy autobusów

sms on

sms off

fundusz

biznes

ryby

kapital

ldk

 

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zuzowy w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie terenu przy budynku zaadaptowanym na pomieszczenia służące do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Nosalewice w gminie Przedbórz”

z wami zmieniamy łódzkie

„Doposażenie placu zabaw dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w miejscowości Góry Mokre”

kalejdoskop

PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

 

 

Serwis używa plików cookies.

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, według ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Rozumiem