Ratusz Miejski w Przedborzu, wybudowany został w latach 1838-1840 w stylu klasycystycznym. Na bocznej ścianie ratusza od strony zachodniej widnieje tablica pamiątkowa, marmurowa, upamiętniająca nadanie praw miejskich ówczesnej wsi Lodzia (dziś Łódź) przez Władysława Jagiełłę (1423 rok). Obecnie siedziba Urzędu Miejskiego.
Zalew w Przedborzu
Burmistrz Miasta Przedborza zaprasza nad Zalew do korzystania z kąpieli i plażowania pod czujnym okiem ratowników WOPR. Kąpielisko jest monitorowane przez serwis kąpieliskowy, z którego można dowiedzieć się o jakości wody, temperaturze wody oraz powietrza.
Kościół pw. Św. Aleksego w Przedborzu
Aby poznać dokładną historię przedborskiego kościoła, polecamy lekturę książki Andrzeja Stoleckiego pt. "Kościół św. Aleksego w Przedborzu", wydaną w 2006 roku (do kupienia w księgarni w Przedborzu). Opis kościoła z początku XX w. można zlaleźć w książce "Dekanat Konecki" ks. Jana Wiśniewskiego z 1913 roku (w r. 2000 Wydawnictwo JEDNOŚĆ z Kielc wydało reprint "Dekanatu").
Rzeka Pilica w Przedborzu
Pilica jest największym lewobrzeżnym dopływem Wisły. Jej długość wynosi 342 km. Dla kajaka dostępna jest przy normalnym stanie wody od Szczekocin. Jest pięknym i urozmaiconym nizinnym szlakiem wodnym. Znalezienie miejsca na biwak nie sprawia żadnych trudności. Ludzie mieszkający nad nią są gościnni i życzliwi. Okolica atrakcyjna pod względem krajobrazowym jak i krajoznawczym. Czysta woda zachęca do kąpieli. Zwłaszcza odcinek do Sulejowa jest pod tym względem wyjątkowy - rzadko w centralnej Polsce można znaleźć rzekę o tak przejrzystej wodzie.
Rynek w Przedborzu
Rynek miejski - dzisiejsza zabudowa rynku stanowi zaledwie ślad dawnej świetności. Do II w.ś. istniały w Przedborzu dwa rynki, tzw. duży i mały. Zostały one niemal całkowicie zniszczone już w pierwszych dniach września 1939 roku. Ocalała tylko pierzeja wschodnia oraz narożny budynek z podcieniami, położony u wylotu ulicy Warszawskiej. Wśród ocalałej zabudowy dominują kamienice z XVIII i XIX wieku. W roku 2002 nawierzchnia rynku (dawniej "kocie łby") została gruntownie wyremontowana (kostka brukowa, stylowe latarnie, gazony na kwiaty). W rok później rynek wzbogacił się o pokrytą gontem, drewnianą studnię, wybudowaną w miejscu dawnej studni z 1841r.
Przedbórz w starej fotografii
Wojciech Zawadzki "Przedborski wrzesień. Obrona i zniszczenie miasta przez Niemców w 1939 r.", rok wydania 2004. Książka wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Pomorskiego Muzeum Wojskowego w Bydgoszczy w 2004 roku. Autor opisuje w niej pierwsze dni września 1939 roku. Opisy są zarówno relacjami własnymi autora, jak i mieszkańców Przedborza. Książka zawiera również kilka ciekawych zdjęć zniszczonego Przedborza.
Z przyjemnością Państwa informujemy, że w dniu 9 października 2009 roku została zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Przedborzu uroczystość z okazji 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Jubileusz poprowadziła Pani Renata Koska - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej Ratusza Miejskiego. Te wspólnie przeżytych 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy,ale także za radość płynącą z życia rodzinnego, Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami, które w imieniu Państwa wręczył im Burmistrz Miasta Przedborza - Pan Miłosz Naczyński. Obecni na uroczystości - Przewodniczący Rady Miejskiej w Przedborzu - Pan Krzysztof Zawisza, Sekretarz Miasta - Pan Wojciech Karbownik oraz Proboszcz Parafii Rzymsko - Katolickiej pw. Św. Aleksego w Przedborzu - ksiądz Stanisław Szczypior, życząc powodzenia na następne lata, wręczyli Szacownym Jubilatom upominki, dyplomy i kwiaty. Po dekoracji, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Pani Renata Koska, wzniosła uroczysty toast oraz zostało odśpiewane dla Jubilatów 100 lat. Aby uczcić tę niecodzienną rocznicę przygotowano uroczysty poczęstunek. Spotkanie przebiegało w pełnej serdeczności atmosferze, przepełnionej wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat.
Kłaniając się nisko wszystkim Parom Małżeńskim, Państwu Krystynie i Stanisławowi Wojtaszkom, Zofii i Jerzemu Sztanderom, Marcie i Antoniemu Tomaszewskim, Krystynie i Stanisławowi Auguścikom, Mariannie i Janowi Świerczynom, Mariannie i Kazimierzowi Gumiennym, Teresie i Henrykowi Baranom, Krystynie i Stefanowi Stolczykom, Kazimierze i Michałowi Kocimskim, Krystynie i Eugeniuszowi Wojnarowskim, Stanisławie i Henrykowi Krzyżanowskim, Helenie i Stanisławowi Świerczyńskim, Irenie i Kazimierzowi Młynarczykom, Teresie i Stanisławowi Marszalikom, Danucie i Stefanowi Margielewskim oraz Janinie i Ryszardowi Duńskim, życzymy jeszcze wielu wspólnie przezytych lat w szczęściu i zdrowiu.