Co otrzymasz w ramach Akademii Gier?

 

  1. Poznasz w praktyce metodę Design Thinking, o którą oparte będzie cały proces pracy

  2. W trakcie 5 dni szkoleniowych (w 2021 i 2022) stworzysz od podstaw grę dopasowaną do potrzeb swojej organizacji.

  3. Każda organizacja otrzyma do wykorzystania 10 godzin wsparcia indywidualnego w tworzeniu gry

  4. Otrzymasz nasze wsparcie we wdrożeniu wymyślonej przez siebie gry dla swojej grupy odbiorców

  5. Zaprezentujesz efekt swojej pracy na seminarium Toolfair w 2022 roku, dzięki czemu wypromujesz swoją organizację

 

Ponadto zapewniamy materiały, poczęstunek i kreatywne środowisko pracy.

 

Dla kogo? Udział w Akademii może wziąć każda organizacja pozarządowa z woj. łódzkiego, która zgłosi do udziału w projekcie zespół 2-3 osobowy. Cały zespół może brać udział we wszystkich szkoleniach, lub podzielić obecności na nich między sobą, przekazując sobie wiedzę

 

Gdzie? Łódź, Ośrodek 3 Piętra

 

Kiedy? wg dat wskazanych przez uczestników w ankietach zgłoszeniowych

 

Jak? wypełnijcie jako ORGANIZACJA formularz zgłoszeniowy do 3 grudnia, 6 grudnia wyślemy potwierdzenia udziału FORMULARZ https://forms.gle/gAbZ2PhbkaRD1C8t5

 

Dlaczego Gry Edukacyjne to skuteczne i innowacyjne narzędzie w pracy z każdą grupą?

 

  • Dzięki metodzie gier można docierać do różnorodnych grup beneficjentów, jako oferta przyciągająca i atrakcyjna dla odbiorców .

  • Wyniki badań wskazują, że gry w pracy edukacyjnej zwiększają zaangażowanie uczestników, pozwalają dostosować tempo pracy - budując środowisko wspierające różnorodność.

  • Uczą podejmowania decyzji samodzielnie i grupowo, przewidywania następstw podejmowanych decyzji, pobudzają do refleksji nad własną postawą.

  • Są narzędziem dla każdej organizacji - nie ma znaczenie jej wielkość czy doświadczenie.

  • Pozwalają przekazać ważne treści w prosty sposób.

 

 

PROWADZĄCY:

 

Jędrzej Szynkowski

Trener, psycholog, moderator Design Thinking. Specjalizuje się w psychologii twórczości i technikach twórczego rozwiązywania problemów. Od 2013 roku tworzy i realizuje projekty z zakresu wspierania kreatywności dla biznesu, organizacji pozarządowych, uczelni i samorządów lokalnych.

W ostatnich latach zaangażowany w promowanie podejścia Design Thinking w organizacjach oraz programy wspierające studentów i społeczników w rozwijaniu kluczowych kompetencji.

Certyfikowany Moderator Design Thinking (od 2017), uczestnik 3. Edycji Laboratorium Gier – inicjatywy mającej na celu profesjonalizację polskiego sektora projektantów gier (od 2018)

 

Joanna Stompel

Trenerka, coachka i psycholożka. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji cyfrowych oraz edukacji pozaformalnej. Prowadziła warsztaty Design Thinking CSI:Lab w ramach programu Projektanci innowacji PFR (Grow with Google) oraz sesje Innowacje oparte na DT w ramach programu Rozwój kompetencji cyfrowych realizowanych we współpracy z Przestrzeń from Facebook.

Facylitatorka metody Design Thinking CSI:Lab w ramach programu Projektanci innowacji PFR realizowanego przez Google w partnerstwie z Polskim Funduszem Rozwoju (2019-2021)

Organizator:

Fundacja FERSO

Ul. 28 Pł. Strzelców Kaniowskich 71/73

Łódź

https://www.facebook.com/fundacja.ferso/

Ośrodek Edukacyjny 3 Piętra https://www.facebook.com

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 - 2030